Avokado Püresi

Avokado, alerjen olma olasılığı çok düşük olduğundan, pek çok sağlıklı yağ içerdiğinden ve yeni yiyenler için harika olan ipeksi bir dokuya sahip olduğundan bebekler için favori bir ilk besindir. Bebeğiniz için avokado püresi yapmayı çok seveceksiniz çünkü herhangi bir pişirme süreci yok. Bunu bir blender veya çatalla yapmak oldukça kolay!

Avakado Püresi Yapmak İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Avokado püresi yapmak ve daha sonra kullanmak üzere saklamayı planlıyorsanız, sadece olgun avokadoya ve taze bir limona ihtiyacınız olacak. Yani çok kolay!

Avakado Püresi Nasıl Yapılır?

Ev yapımı bebek maması yapmada kullanılan kolay süreçe bir göz atalım.

  • Olgun bir avokadoyu ikiye bölerek çekirdeğini ve etini çıkartın.
  • Bir blendera ekleyin.
  • Gerektiğinde veya istenirse süt, formül veya su ekleyerek karıştırın.
  • Hemen servis edin.

İPUCU: Bu, bebeklerle birlikte paylaşılabilecek harika bir püredir, bu nedenle süt veya formül eklemek istemiyorsanız bunu atlayın.

Mükemmel Bir Avokado Nasıl Seçilir?

Dokunuşta sert olmasına rağmen biraz esneklik gösteren bir avokado arayın. Çok yumuşak bir avokado, evinize getirdiğinizde ve yediğinizde çürük lekeler gösterebilir. Bu nedenle taş gibi sert olmamalı, ancak sertliğinin yanı sıra biraz yumuşaklık olmalı.

Avokado Püresi Nasıl Saklanır?

Buzdolabında saklamak için püreyi küçük saklama kaplarına koyun ve üzerine taze limon suyu sıkın. Pürenin açıkta kalan herhangi bir kısmının esmerleşmeyi önlemek için biraz limon suyuyla temas etmesini sağlamalısınız.

Dondurmak için, 1 yemek kaşığı taze limon suyu püreye karıştırın ve bir buz kalıbına kaşıkla doldurun. Dondurun. Dondurulmuş küpleri 3 ay boyunca dondurucu saklama poşetine aktarın. Buzdolabında hava geçirmez bir kabın içinde gece boyu çözün. (Doğrudan dondurucu poşetine de dondurabilirsiniz.)

Sorularınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

Yorum & Soru Bırakın

Anne Rehberi
Logo