Mango Püresi

Bu kolay Mango Püresi tarifi ile taze veya dondurulmuş mangonuzu ev yapımı bir bebek mamasına dönüştürebilirsiniz. Hatta daha da ileri gidebilir, sonradan kullanmak üzere dondurabilirsiniz.

Yetişkinler için not: Harika bir dondurma oluyor.

Bu ev yapımı bebek maması doğal olarak tatlı ve kremsidir. Gerçekten çok lezzetlidir; tek başına servis edilebilir veya yulaf ezmesi, yoğurt, krep ve gerçekten kulağa hoş geldiğini düşündüğünüz herhangi bir şey ile birleştirilebilir. (Çok abartmadan)

Mango Püresi Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Bu bebek maması püresini yapmak için ya taze mangoya ya da donmuş doğranmış mangoya ihtiyacınız var. Taze mango kullanıyorsanız, sert merkezin etrafındaki iki büyük bölümü dilimleyerek kesin. Sonra bir soyma bıçağıyla hafifçe çizin, parçaları ortaya çıkarmak için dışarı doğru itin ve eti kesin.

Dondurulmuş kullanıyorsanız, oda sıcaklığında, gece boyunca buzdolabında veya mikrodalgada 15 saniyelik artışlarla buzunu çözebilirsiniz.

Mango Püresi Nasıl Yapılır?

  • Doğranmış mangonuzu bir blendera ekleyin.
  • Pürüzsüz olana kadar karıştırın, gerekirse su, mama veya anne sütü ekleyin. (Çözülmüş donmuş mango kullanıyorsanız genellikle herhangi bir ek sıvıya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum, ancak taze mangonuzun olgunluğuna bağlı olarak biraz ihtiyacınız olabilir.)
  • Daha sonra servis yapın veya saklayın.
Sorularınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

Yorum & Soru Bırakın

Anne Rehberi
Logo