Yaban Mersini Püresi

Antioksidanlar ve lifle dolu yaban mersini, bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için harika bir besindir. Pişirmeyi bile gerektirmeyen bu tarifle basit bir yaban mersini püresi yapmak oldukça kolaydır. Taze veya donmuş hali ile yapabildiğiniz için, yaban mersini püresi bütçe dostu bir ev yapımı bebek maması tarifidir.

İPUCU: Mutlaka satın alacağınız yaban mersinini tatmalısınız. Bebeğinizin rahatça yiyebilmesi için püreyi yaparken çok ekşi olmayanları tercih edin.

Yaban Mersini Püresi Yapmanız İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Taze veya dondurulmuş yaban mersini
  • Su
  • Blender

Bu kolay bebek mamasını yapmak için sadece yaban mersini ve suya ihtiyacınız var. Mevsiminde iseniz taze yaban mersini veya süpermarkette ne bulduğunuza bağlı olarak dondurulmuş meyveler kullanabilirsiniz. Mamayı süper pürüzsüz hale getirmek için bir blendera ihtiyacınız olacak.

Yaban Mersini Püresi Nasıl Yapılır?

Yaban mersinlerini bir kaba koyun.

Çok pürüzsüz olana kadar karıştırın ve blenderin çalışmasını kolaylaştırmak için yeterli miktarda su ekleyin.

Buzdolabında veya derin dondurucuda saklayın.

İPUCU: Bunu donmuş yaban mersini ile yapmak istiyorsanız, önce onları çözmeniz gerekir.

Yaban Mersini Püresi Nasıl Servis Edilir?

Bu bebek mamasını olduğu gibi servis edebilir veya yoğurt, yulaf ezmesi ya da smoothie ile karıştırabilirsiniz. Ayrıca daha büyük bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar (veya ebeveynler!) için krep veya waffle sosu olarak hafifçe ısıtılmış olarak servis edebilir ve isteğe göre başka bir püreyle (mango, şeftali veya balkabağı gibi) karıştırabilirsiniz.

Yaban Mersini Püresi Nasıl Saklanır?

Yaban mersini püresini fazlaca yapıp saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için dondurup saklamanız yeterli olacaktır. Dondurulmuş mamaları 3 aya kadar saklayabilirsiniz.

Sorularınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

Yorum & Soru Bırakın

Anne Rehberi
Logo